Svētdien, 14. jūnijā plkst. 14:00, Indras Kultūras namā būs skatāma “Dejas Anatomijas” dokumentālā dejas izrāde “Mežonīgā triloģija”.

FBCFMT3
“Mežonīgā triloģija” portretē trīs valstu – Norvēģijas, Dānijas un Latvijas – kopienas pierobežu teritorijās, par galvenajiem jautājumiem izvirzot vietējo iedzīvotāju vērtības un vietas kā identitātes veidotājas. Izrāde pirmizrādi piedzīvoja 2014. gada augustā Marienhamnā, savukārt Latvijas pirmizrāde notika šī gada janvārī, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6.
DGR_1763 foto Didzis Grodzs

Dejas kritiķe Inta Balode izrādi skatījās trīs reizes. Kāpēc? Atbildi sniedzot portālā Journal.dance.lv:
” … izrāde ir kā dokumentālā filma. Tu skaties un ieskaties, domā un jūti, zini par autoru klātbūtni, bet vienlaikus kopā ar autoriem esi pirmatklājējs (..) Viņi atdot vietu un godu trīs vietām, trīs vietu cilvēkiem un dabai. Un paņem dažus mirkļus sev, kad nav nekādu šaubu, kur tagad ir jāskatās. Viss rit savu gaitu. Trīs daļās. Un, par laimi, neviens no notikumiem, skatiem un cilvēkiem nekļūst var galveno varoni, protagonistu, simbolu visai tautai un cilvēcei. Neviens notikums nav lūzums, kulminācija, atrisinājums vai katastrofa. Un vienalga viss ir skaidrs.”
DGR_1822 foto Didzis Grodzs

Izrāde notiks krievu valodā un ieeja ir brīva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *